Цього літа в нашій області значно почастішали випадки зміїних укусів. Небезпека підстерігає нас на відпочинку у лісі, на річці, в туристичних походах, навіть на дачних ділянках. Зазвичай змії самі не нападають на людину, і кусають тільки якщо їх потривожити, у випадку самозахисту, коли людина випадково наступає на них, хапає рукою разом з травою, переслідує їх.
Укуси змій надзвичайно небезпечні для життя людини, тому необхідно вміти швидко і правильно надати першу долікарську допомогу. Для цього потерпілого слід покласти в горизонтальне положення в тінь. Протерти місце укусу чистою вологою серветкою, щоб зняти отруту зі шкіри. Дуже важливо знерухомити ушкоджену кінцівку, яку треба зафіксувати шинами або іншим підручним матеріалом. Ногу прив’язати до другої ноги, руку на косинку. В жодному разі не можна відсмоктувати отруту ротом, накладати джгут, робити1 розрізи, надрізання, припікання в ділянці укусу, тому, що вони сприяють посиленню всмоктування отрути. Необхідно забезпечити потерпілому повний спокій, дати багато пити (міцний чай, кава, тощо). Застосування спиртних напоїв може тільки погіршити стан потерпілого.
Найголовніше – людину, укушену отруйною змією, якнайшвидше доставити до медичного закладу для надання лікарської допомоги, особливо це стосується дітей, які найважче переносять ураження зміїною отрутою.
У більшості випадків укусів змій можна уникнути, якщо дотримуватись певних правил поведінки у місцях, де існує потенційна «зміїна» небезпека
- Носити міцне високе взуття (гумові чоботи).
- Бути особливо уважним у густій траві, упевніться, що там немає змії.
- Вночі користуйтеся ліхтариком – багато змій особливо активні в теплі літні ночі.
- Пам’ятайте, що миші та щурі приваблюють змій – боротися з гризунами.
- Не влаштовувати ночівлю біля дерев з дуплами, гнилих пнів, входів до печер, куп сміття.
Запам’ятайте: обережність і уважність допоможуть вам уникнути великих неприємностей.