Грип та його профілактика

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемії грипу та ГРВІ. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у сезоні 2016-2017 років в Україні циркулюватимуть три штами вірусуН3N2(Гонконг),Н1N1 і вірус групи «В». Найбільш поширеним очікується гонконзький грип.

Цей грип характеризується тим ,що може захворіти більше людей, ніж минулого року, але перебіг захворювання легший. Вірус грипу уражає ,насамперед, літніх людей та малих дітей. В групі ризику є діти народжені після 2008 року(організм яких не стикався з даним штамом).У тих хто не стикався з цим штамом, можуть бути ускладнення у вигляді пневмонії. В Україні циркуляція вірусу грипу  може розпочатись в грудні і тривати епідемія може до лютого-березня 2017 року.

Грип – гостре інфекційне захворювання. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби .Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом.

При розмові вірусом можна заразитися на відстані до 2-3 метрів, а при чханні або кашлі до 4-5 метрів.

Симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 38 ,біль у горлі, головний біль, ломота у суглобах і м’язах, кашель, утруднене дихання, може бути блювота, діарея, які характерні для гонконзького грипу.

Легкі та середні випадки грипу ізолюються та лікуються на дому. На стаціонарне лікування направляються хворі із важким перебігом, різними ускладненнями, а також діти до 2 років, вагітні, люди із супутньою патологією (хронічними захворюваннями легень, хронічними захворюваннями серця, цукровим діабетом, ожирінням) та люди із іншими тяжкими хронічними захворюваннями.

Як попередити грип:

  • уникати контакту з особами ,які мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежити відвідини місць великого скупчення людей чим менше людей тим менший шанс захворіти. Карантин- кращий засіб боротьби з епідемією;
  • часто провітрювати приміщення, підтримувати оптимальну температуру, проводити вологе прибирання;
  • необхідно часто якісно мити руки, користуватись вологими серветками, якщо нема можливості помити руки, відмовитись від рукостискань під час епідемії;
  • при чханні або кашлі прикривати ніс і рот одноразовою серветкою, яку зразу після використання необхідно викинути. Маску повинен носити хворий, щоб не заразити здорових, її слід змінювати кожні 3-4 год;
  • якщо у людини є симптоми грипу ,то необхідно триматись від неї на відстані не менше 3-ох метрів;
  • важливо підтримувати вологою слизову оболонку носа-це буде захисним бар’єром від любого вірусу. Можна купувати спеціальні краплі з морською водою і фіз розчином в аптеці, а можна зробити їх самостійно. Розвести 1 чайну ложку звичайної солі 1 літром кип’яченої води і залити у флакончик. Зволожувати ніс таким засобом рекомендується часто.
  • Основним захистом проти грипу та попередження ускладнень при розвитку захворювання є щеплення.

На даний час в Україні зареєстровано 2 вакцини проти грипу: Ваксігрип (Франція) та Джі-Сі Флю (Корея). Продаж вакцин дозволений в аптечних закладах і здійснюється за рецептом лікаря. Щеплення робиться в кабінетах щеплень лікувально-профілактичного закладу. Здійснення імунізації вакцинами, які були придбані через аптечну мережу, дозволяється тільки за наявності розрахункового документа, в якому зазначенні дата та час відпуску, та з обов’язковим дотриманням вимог «холодового ланцюга».

Необхідно пам’ятати! При появі перших ознак захворювання залишайтеся дома, зверніться до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Опубліковано у Прес-центр. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *