24 березня – день боротьби проти туберкульозу.

Як вберегтися від туберкульозу

Епідемія туберкульозу в Україні набуває поширення. Налічується вже близько мільйона хворих. Принаймні в минулому році на обліку в протитуберкульозних диспансерних перебуває кожен 50-й дорослий житель України. А тепер щогодини в нашій державі хтось помирає від сухот.

Але хоч якою б грізною не була б  статистика, більшість із нас вважає, що на туберкульоз хворіють лише люди з груп ризику /алкоголіки, наркомани, бездомні або найбідніші/. Але це далеко не так .

Слід звернути увагу, що за 2016 р. в районі захворіло на туберкульоз 26 осіб, при чому у 6 випадках захворювання виявлено у запущені формі. Померло від цієї недуги у 2016 р. 3 осіб, а  за 3 місяці 2017 р. захворіло 7 осіб із них 3 з запущеною формою. Причиною запущеності та високої смертності є пізнє звернення в лікувальний заклад та недобросовісне відношення до лікування. Досліджено, що найчастіше хворіють ті люди, які 2 і більше роки не проходили  флюорографічне обстеження, довготривало хворіли, але не звертилися за медичною допомогою.

Так що слід знати кожному про це захворювання. Туберкульоз – інфекційне захворювання, на яке хворіють незалежно від статі, віку, соціального положення.

Збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу /або паличка Коха/ – надзвичайно стійка і потрапляючи в навколишнє середовище залишається небезпечним до 12 місяців.

Зараження найчастіше відбувається під час спілкування з людиною, яка має відкриту форму захворювання, при вдиханні мікобактерій туберкульозу  з дрібними краплями мокроти та слини, та при вживанні продуктів від хворої на туберкульоз худоби. Зараження може відбуватися також, коли мікобактерії потрапляють в організм з пилом, через предмети вжитку, посуд та постіль, недопалки хворого.

Захворювання розвивається, коли у людини знижений імунітет внаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, захворювання щитовидної залози, травм, а також недостатнього харчування, поганих житлових умов, виснаженої праці.

Якщо ви маєте такі симптоми як загальну слабість, кволість, пониження працездатності, погіршення апетиту, безпричинне схуднення, надмірне потовиділення, особливо вночі на фоні незначного підвищення температури тіла. Якщо вас турбує  задишка та кашель, який триває більше 2-х тижнів то необхідно звернутися до дільничного терапевта або лікаря-фтизіатра, провести ретельне обстеження. Пам’ятайте, що своєчасно виявити захворювання на туберкульоз можна у дорослих при флюорографічному обстеженні та за допомогою аналізу мокроти на вміст палички Коха, у дітей – за допомогою туберкулінової діагностики /проби Манту/. Слід зазначити, що профілактичне флюорографічне обстеження необхідно проводити 1 раз в рік.

Рання діагностика захворювання та своєчасне кваліфіковане лікування дозволяє у 95% випадків повністю вилікувати туберкульоз, скоротити термін перебування в стаціонарі та значно зменшити ризик ускладнень та розвитку стійких до ліків форм туберкульозу.

Опубліковано у Прес-центр. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *